AG Expert
Porady naszych specjalistów


Szyby samochodowe


Porady:

  • Wymieniaj wycieraczki przynajmniej raz na pół roku. Sprawność wycieraczki znacznie spada już po pół roku eksploatacji. Naderwane gumki źle czyszczą szyby pozostawiając na nich smugi, starzejąca się guma zaczyna twardnieć a przez to zaczyna rysować szybę.
  • W momencie mycia szyby, pamiętaj aby umyć też pióra wycieraczek.
  • W zimę nigdy nie odrywaj przymarzniętych wycieraczek od szyby na siłę. Nie powinno się też włączać wycieraczek, jeśli szyba jest pokryta lodem.
  • Kupuj wycieraczki tylko dobrej jakości i najlepiej znanych firm. Wycieraczki jakie można kupić w supermarketach w cenie kilku złotych bardzo szybko się zużywają i zaczynają niszczyć szybę. Znane są też przypadki kiedy z powodu niskiej jakości materiałów z jakich wykonano wycieraczkę, urywa się pióro lub pęka mocowanie wycieraczki w czasie pracy co powodowało poważne zarysowanie szyby.
  • W przypadku jeżeli uszkodzisz przednią szybę (powstanie w niej dziura lub niewielkie pęknięcie) jak najszybciej zabezpiecz miejsce uszkodzenia przed wilgocią i brudem a następnie zgłoś się do specjalistycznego warsztatu zajmującego się szybami samochodowymi. Obecna technologia pozwala na wymianę szyby bez jej kosztownej wymiany.
  • Na rynku istnieje wiele preparatów stworzonych specjalnie do pielęgnacji i konserwacji szyb samochodowych. Preparaty takie oprócz czyszczenia potrafią niwelować mikropęknięcia, wygładzać powierzchnię szyby, zapobiegać refleksom słonecznym.


Zobacz inne porady